Aktualnie jesteś: strona główna > aktualności > Co roku pracownicy w Holandii tracą w sumie ponad 20 miliardów euro, ponieważ pracodawcy nie płacą im za nadgodziny

Formularz zgłoszeniowy

* - pola
obowiązkowe

Rzetelna firma
A A A

Aktualności

Co roku pracownicy w Holandii tracą w sumie ponad 20 miliardów euro, ponieważ pracodawcy nie płacą im za nadgodziny

08.11.2017

 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez biuro TNO (na podstawie zlecenia związku zawodowego FNV) - każdego roku pracownicy w Holandii tracą w sumie 20 miliardów euro, ponieważ pracodawcy nie wypłacają im należności za nadgodziny.

 

Nie są to jednak dane dotyczące wszystkich firm, lecz tylko szacunkowe sumy, liczone w oparciu o odpowiedzi osób, które wzięły udział w ankietach. „Nie wiadomo, na ile dokładnie pracownicy wpisali w ankietach średnie liczby nadgodzin oraz to, czy zostały one opłacone” - portal nos.nl cytuje twórców badania.

Zakładając, że informacje pozyskane poprzez ankietę odpowiadają stanowi faktycznemu, oznacza to, że statystyczny pracownik, który jest zatrudniony w Holandii, poprzez niezapłacone nadgodziny jest poszkodowany na aż 3 200 euro w skali roku. Średnio jeden pracownik każdego tygodnia poświęca około trzech godzin na wykonywanie pracy, za którą nie dostaje wynagrodzenia.

Według FNV, gdyby zleceniodawcy zamiast nakłaniać pracujących do (często nieopłacanych) nadgodzin, zrobiliby nabór na nowych pracowników, dałoby to zatrudnienie dla 292 tys. ludzi. Bezrobocie w kraju niderlandzkim zredukowałoby się dzięki temu o ponad ½ – donosi FNV.

Zdaniem innych specjalistów takie porównanie jest wysoce ryzykowne, gdyż nadprogramowe godziny pracy często są dobrowolne, a pracodawcy rekompensują pracownikom bezpłatne nadgodziny dodatkowymi dniami wolnymi.


do góry

Aktualności

Hosting danych

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność internetową, nie mieli do tej pory zbyt wielu problemów, ponieważ do niedawna był to nowy typ działalności. Od pewnego czasu urzędnicy państwowi oraz międzynarodowi starają się ustalić jednolite dla wszystkich regulacje prawne. Wraz z rozwojem popularności działalności internetowej mogą również wzrosnąć opłaty związane z możliwością przetwarzania danych elektronicznie.

Młodzi biznesmeni w Polsce

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej firm prowadzonych przez młodych przedsiębiorczych Polaków. Specjalnie dla nich wprowadzane są ułatwienia w rozpoczęciu prowadzenia działalności oraz liczne projekty pomagające im odnaleźć się na rynku. Młodzi Polacy są postępowi i nie boją się wyzwań.

Bezpłatny biuletyn

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Kapitał zakładowy Spółki: 162.000 zł w całości opłacony.

Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego © 2011. All rights reserved.
Design by Necon Agencja Kreatywna, wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon.pl

MAPA STRONY   |   POLITYKA PRYWATNOŚCI   |   POLITYKA COOKIES

ecpodatkowe.pl on Facebook