Aktualnie jesteś: strona główna > aktualności > Studia za granicą? Najlepiej w USA lub Wielkiej Brytanii

Formularz zgłoszeniowy

* - pola
obowiązkowe

Rzetelna firma
A A A

Aktualności

Studia za granicą? Najlepiej w USA lub Wielkiej Brytanii

28.09.2017

 

Studia to nie tylko czas zdobywania wiedzy, ale okres, w którym dowiadujemy się więcej o samym sobie oraz zapoznajemy się z tym, co świat ma nam do zaoferowania. Międzynarodowe doświadczenie zdobyte w czasie studiów jest wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców.

W naszym kraju studia na zagranicznych uczelniach nie cieszą się raczej dużą popularnością, a największą z barier są koszty. Rodzice studentów doceniają jednak korzyści płynące z międzynarodowej edukacji: kompetencje językowe, doświadczenie zawodowe oraz kulturalne, a także obycie w świecie

Z raportów na temat edukacji przygotowanych przez HSBC wynika, że według 68 proc. rodziców ich potomstwo będzie miało dobre zarobki, a w znalezieniu zatrudnienia pomocne może być ukończenie zagranicznej uczelni. Z tego powodu coraz częściej młodzi ludzie decydują się na prestiżowe uniwersytety poza granicami obecnie zamieszkanego kraju.

Prawie połowa z rodziców (47 proc.) wytypowałaby dla swojego dziecka edukację w Stanach Zjednoczonych. Niewiele mniej rodziców zdecydowałoby się na Australię (40 proc.) i Wielką Brytanię (38 proc.). Nie tak dużą popularnością cieszą się azjatyckie uczelnie - najczęściej typowanymi są japońskie (14 proc.)

Studia za granicą zwykle stanowią problem dla domowych finansów. W Stanach Zjednoczonych jest to wydatek rzędu 20 tys. zł, w Anglii ponad 9 tys. zł. To właśnie wysokość kosztów jest najczęstszą przeszkodą w podjęciu decyzji o edukacji za granicą.


do góry

Aktualności

Transport leków za granicę – ograniczenia tym razem dla wszystkich przedsiębiorców

Problem związany z nielegalnym wywozem leków poza granice istnieje w Polsce od wielu lat. Co roku wywożone są medykamenty o wartości ponad 2 mld zł. Doprowadza to do sytuacji, w których brakuje ich dla polskich pacjentów. Jakie działania podejmuje rząd, aby temu zapobiec?

Bariery dla polskich przedsiębiorców za granicą

Coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców budzi eksport towarów za granicę. Wcześniej był on popularny jedynie wśród dużych firm. Obecnie również przedsiębiorcy małych i średnich firm decydują się na ten krok, widząc w nim szansę na większy zarobek.

Bezpłatny biuletyn

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Kapitał zakładowy Spółki: 162.000 zł w całości opłacony.

Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego © 2011. All rights reserved.
Design by Necon Agencja Kreatywna, wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon.pl

MAPA STRONY   |   POLITYKA PRYWATNOŚCI   |   POLITYKA COOKIES

ecpodatkowe.pl on Facebook