eRH-odziez-min

Jak założyć sklep internetowy z odzieżą?

Założenie własnego sklepu internetowego wymaga od nas sporo pracy, ale nie jest już tak skomplikowane, jak jeszcze kilka lat temu. Duża popularność tego rozwiązania sprawia, że na rynku znajdziemy liczne narzędzia i technologie, które usprawniają działania biznesu online. Chcesz założyć swój sklep? Według wszelkich statystyk najpopularniejszymi i najlepiej sprzedającymi się produktami są te z branży fashion, warto więc rozważyć wspomnianą kategorię. Jak założyć sklep internetowy z odzieżą? Spieszymy z najważniejszymi radami!

Gdzie sprzedawać ubrania? Otwórz własny sklep internetowy!

Prowadzenie własnego biznesu to spora dawka obowiązków, ale też duża wygoda. Masz wpływ na wszelkie procesy i działania w ramach funkcjonowania firmy. Jest to również odpowiedzialność. Nie ma jednak nic lepszego niż hobby połączone z biznesem. Pasjonujesz się modą? Chcesz sprzedawać ubrania? Załóż swój sklep online! Nadaj życie swoim projektom lub skorzystaj z hurtowni. W związku z tym odpowiedź na pytanie ”gdzie sprzedawać ubrania?” może brzmieć: “w Twoim sklepie internetowym!” Na koniec miej jednak na uwadze, że biznes online to wiele aspektów, wliczając w to kwestie prawne i finansowe. Jeśli nie masz w tym doświadczenia – zdecyduj się na księgowość dla sklepu internetowego.

Jak założyć sklep internetowy z odzieżą?

Założenie sklepu internetowego z branży fashion składa się z kilku kroków. Poza pierwszym wręcz oczywistym, czyli stroną internetową, szybko przejdziemy przez najważniejsze aspekty. Oto krótki poradnik, na czym warto się skupić, zakładając sklep odzieżowy.

 1. Produkt
  Zadbaj o wyjątkowość produktu. Postaw na coś, co wyróżni Cię z całej masy firm na rynku. Bądź niepowtarzalny, unikatowy! To klucz do sukcesu. Wyposażenie sklepu odzieżowego ma znaczenie.
 2. Szata graficzna i opisy
  Ludzie w większości są wzrokowcami. Układ graficzny strony, projekty banerów, zdjęcia produktów – wszystko musi być w jak najwyższej rozdzielczości i jakości. Ponadto zadbaj o szczegółowe opisy produktów, dopasowane do grupy docelowej.
 3. Obsługa klienta
  Sam produkt to nie wszystko! Klienci zwracają uwagę na jakość ich obsługi, zaangażowanie w potencjalne problemy i chęć ich rozwiązania. Postaw na współpracę z kupującymi na najwyższym poziomie.
 4. Reklama i komunikacja
  Chcesz odnieść sukces? Pracuj nad nietuzinkową reklamą. Wyróżnij się z tłumu, pokaż, dlaczego to właśnie Twoja marka jest tą, którą potencjalny klient powinien wybrać. Nie zapomnij o reklamie Facebook Ads oraz Google Ads, które będą wspierać sprzedaż w sklepie.
 5. Dostawy i płatności
  Dostarcz pakunek do klienta z takim kurierem, jaki życzy sobie kupujący. Daj wiele opcji wyboru także w przypadku opcji płatności.

Skąd brać produkty do sklepu online?

Wyposażenie sklepu odzieżowego w towary może odbyć się na dwa sposoby. Jednym z nich jest korzystanie z gotowych produktów i współpraca z magazynami w branży fashion. Oczywiście, dla ułatwienia procesu, możesz skorzystać z modelu logistycznego dropshipping, gdzie jesteś jedynie pośrednikiem między klientem a magazynem (to hurtownia przechowuje towary, pakuje je i wysyła). Ty nie musisz przechowywać towaru, wszystko załatwią specjaliści w branży.

Drugą opcją jest tworzenie własnych, autorskich ubrań. W tym wypadku konieczna jest współpraca ze szwalniami, być może projektantami. Takie produkty będą o wiele droższe niż klasyczne wersje ze względu na swoją unikalność i wkład pracy. Istnieje jednocześnie szansa nałożenia wyższej marży. Jakie rozwiązanie jest Ci bliższe?

Jak założyć sklep internetowy? Wystarczy kilka kroków, aby móc cieszyć się własnym biznesem! Podane w artykule rady są sugestiami, które zdecydowanie ułatwią cały proces. Rzetelne wykonanie każdego kroku to Twoja droga do sukcesu.

Przeczytaj również: