Aktualnie jesteś: strona główna > aktualności > Szczęśliwy Norweg, czyli czego możemy nauczyć się od mieszkańców krainy fiordów

Formularz zgłoszeniowy

* - pola
obowiązkowe

Rzetelna firma
A A A

Aktualności

Szczęśliwy Norweg, czyli czego możemy nauczyć się od mieszkańców krainy fiordów

07.07.2017

 

W poszukiwaniu najszczęśliwszego miejsca na ziemi, trafiamy na Norwegię, która w ostatnim czasie wyprzedziła Belgię w rankingu Światowego Indeksu Szczęścia. Obecnie jest to kraj uznawany za krainę ludzi najbardziej szczęśliwych. Dla niektórych może być to duże zaskoczenie, gdyż Norwegowie nie zawsze emanują optymizmem. Jak jednak podkreślił socjolog i aktor Harald Eia, „są szczęśliwi wewnątrz”, a to jest przecież najważniejsze.

Według ministra spraw zagranicznych, Børge Brende, znaczący wpływ na duże zadowolenie Norwegów ma dobre funkcjonowanie instytucji socjalnych. Służą one obywatelom, a ich działania dopasowują się do potrzeb zmieniających się wśród mieszkańców Norwegii. Instytucje mają za zadanie im pomagać w tak dużym stopniu, jak jest to tylko możliwe.

Sami Norwegowie przyznają, iż są narodem szczerym, a wszyscy są traktowani równo. Obywatele doceniają starania państwa, które niesie im pomoc niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują. Jak przyznaje jedna z mieszkanek Bergen, „ jeśli wiesz, że cokolwiek by się stało, państwo i tak ci pomoże, zdejmuje to wielki ciężar z twoich barków”. Inni podkreślają dużą znaczenie darmowej edukacji i prawa kobiet. Są też tacy, którzy podkreślają zamożność swojego kraju. Może pieniądze szczęścia nie dają, ale w sposób znaczący ułatwiają życie i na pewno pozwalają spełniać marzenia i realizować swoje życiowe plany. W Norwegii jest niskie bezrobocie, ludzie chcą pracować, a pracy nie brakuje. Większość mieszkańców fiordowej krainy zarabia względnie dobrze. Może to właśnie to „szczęście” przyciąga tak wielu Polaków, którzy wyjeżdżają do Norwegii za pracą i lepszym życiem?


do góry

Aktualności

Przedsiębiorca z oddziałem zagranicznym – czego może się spodziewać?

Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, czy nawet Chiny i Japonia – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prowadzić działalność gospodarczą w tych krajach. Czy aby na pewno? Decydując się na ekspansję zagraniczną, nie unikniemy barier wejścia.

Praca kancelarii w okresie świąteczno - noworocznym

Bezpłatny biuletyn

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Kapitał zakładowy Spółki: 162.000 zł w całości opłacony.

Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego © 2011. All rights reserved.
Design by Necon Agencja Kreatywna, wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon.pl

MAPA STRONY   |   POLITYKA PRYWATNOŚCI   |   POLITYKA COOKIES

ecpodatkowe.pl on Facebook