Aktualnie jesteś: strona główna > aktualności > Holenderscy pracodawcy za zwiększeniem płacy

Formularz zgłoszeniowy

* - pola
obowiązkowe

Rzetelna firma
A A A

Aktualności

Holenderscy pracodawcy za zwiększeniem płacy

22.11.2017

 

Holenderska gazeta ekonomiczna Financieele Dagblad przeprowadziła badania dotyczące opinii pracodawców na temat wzrostu płac minimalnych.

 

Ustawowa płaca minimalna w Holandii jest korygowana co pół roku. Wzrost płacy ustalany jest w ramach zbiorowych układów pracy (CAO). Kwota zarobku u holenderskiego pracodawcy zależna jest od wieku. Ostatnia zmiana wynagrodzenia minimalnego została wprowadzona 1 lipca 2017 r. Od tego dnia ustawowa najniższa pensja brutto wynosi dla osób, które ukończyły 22 rok życia (jeszcze w styczniu były to 23 lata) 1 565,40 euro miesięcznie. Jest to wzrost o 0,9% w porównaniu do dochodów z wcześniejszych lat, które wynosiły 1 551,60 euro dla osób powyżej 23 roku życia. Osoby w wieku 22 lat mogły liczyć na zarobek minimalny 1 318,85 euro, co oznacza, że wzrost dla tej grupy wiekowej wyniósł aż 18,69 %.

 

Z badań przeprowadzonych przez ekonomiczny dziennik Financieele Dagblad wynika, że większość pracodawców popiera wzrost płac i chciałaby, żeby przy następnej korekcie stawek kontynuować trend. Przeważa opinia, że większe zarobki mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego. Związek zawodowy FNV domaga się kolejnego wzrostu wynagrodzeń na poziomie 3,5%.

 

Z 1000 ankietowanych osób siedem na dziesięć pracodawców uważa, że nowy rząd powinien zwiększyć kwoty wynagrodzenia, a 74% popiera podwyżki płac dla nauczycieli. Pracownicy biorący udział w badaniu chcą również obniżenia podatków i poparcia zmiany proponowanej w dwóch grupach podatkowych w systemie podatków dochodowych. 60% badanych uważa, że działania podejmowane w celu zwiększenia elastyczności rynku pracy zaszły za daleko.

 

Źródło: http://www.dutchnews.nl


do góry

Aktualności

Przedsiębiorco, zastanów się przed wstąpieniem do spółki

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą często decydują się na przystąpienie do spółki. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że może to przynieść negatywne konsekwencje.

Eksport polskich produktów

W ostatnich latach polski eksport rośnie w siłę. Z roku na rok eksportujemy coraz więcej. Pozwalają na to sprzyjające regulacje prawne i otwartość przedsiębiorców polskich na rynki zagraniczne.

Bezpłatny biuletyn

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Kapitał zakładowy Spółki: 162.000 zł w całości opłacony.

Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego © 2011. All rights reserved.
Design by Necon Agencja Kreatywna, wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon.pl

MAPA STRONY   |   POLITYKA PRYWATNOŚCI   |   POLITYKA COOKIES

ecpodatkowe.pl on Facebook