Aktualnie jesteś: strona główna > aktualności > Studia za granicą? Najlepiej w USA lub Wielkiej Brytanii

Formularz zgłoszeniowy

* - pola
obowiązkowe

Rzetelna firma
A A A

Aktualności

Studia za granicą? Najlepiej w USA lub Wielkiej Brytanii

28.09.2017

 

Studia to nie tylko czas zdobywania wiedzy, ale okres, w którym dowiadujemy się więcej o samym sobie oraz zapoznajemy się z tym, co świat ma nam do zaoferowania. Międzynarodowe doświadczenie zdobyte w czasie studiów jest wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców.

W naszym kraju studia na zagranicznych uczelniach nie cieszą się raczej dużą popularnością, a największą z barier są koszty. Rodzice studentów doceniają jednak korzyści płynące z międzynarodowej edukacji: kompetencje językowe, doświadczenie zawodowe oraz kulturalne, a także obycie w świecie

Z raportów na temat edukacji przygotowanych przez HSBC wynika, że według 68 proc. rodziców ich potomstwo będzie miało dobre zarobki, a w znalezieniu zatrudnienia pomocne może być ukończenie zagranicznej uczelni. Z tego powodu coraz częściej młodzi ludzie decydują się na prestiżowe uniwersytety poza granicami obecnie zamieszkanego kraju.

Prawie połowa z rodziców (47 proc.) wytypowałaby dla swojego dziecka edukację w Stanach Zjednoczonych. Niewiele mniej rodziców zdecydowałoby się na Australię (40 proc.) i Wielką Brytanię (38 proc.). Nie tak dużą popularnością cieszą się azjatyckie uczelnie - najczęściej typowanymi są japońskie (14 proc.)

Studia za granicą zwykle stanowią problem dla domowych finansów. W Stanach Zjednoczonych jest to wydatek rzędu 20 tys. zł, w Anglii ponad 9 tys. zł. To właśnie wysokość kosztów jest najczęstszą przeszkodą w podjęciu decyzji o edukacji za granicą.


do góry

Aktualności

Przedsiębiorca z oddziałem zagranicznym – czego może się spodziewać?

Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, czy nawet Chiny i Japonia – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prowadzić działalność gospodarczą w tych krajach. Czy aby na pewno? Decydując się na ekspansję zagraniczną, nie unikniemy barier wejścia.

Praca kancelarii w okresie świąteczno - noworocznym

Bezpłatny biuletyn

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Kapitał zakładowy Spółki: 162.000 zł w całości opłacony.

Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego © 2011. All rights reserved.
Design by Necon Agencja Kreatywna, wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon.pl

MAPA STRONY   |   POLITYKA PRYWATNOŚCI   |   POLITYKA COOKIES

ecpodatkowe.pl on Facebook