Nagrania szkoleń online

Paweł Jackowski

Nagranie webinarium pt.:

Najczęstsze pułapki zagranicznego VAT w branży e-commerce

Data nagrania: 15.10.2021

 

 

W ramach cyklu „Po prostu o podatkach” zapraszamy przedsiębiorców z branży e-commerce do udziału w webinarium przygotowanym i prowadzonym przez eksperta Europejskiego Centrum Podatkowego.

AGENDA SPOTKANIA

1. Ewidencje podatkowe, co to znaczy, że są wadliwe i co z tego wynika?
2. Sprzedaż sprzedaży nie równa – podatkowy miszmasz i jego konsekwencje.
3. Na zakupy z zagranicznym nr podatkowym, a może jednak nie tym razem?
4. Rozliczenia zagranicznego VAT w polskim urzędzie skarbowym. Jeszcze nie teraz – na czym w
istocie polega procedura unijna rozliczania VAT One-Stop-Shop (OSS – Punktu Kompleksowej Obsługi).

Celem spotkań w ramach cyklu „Po prostu o podatkach” jest wsparcie polskich przedsiębiorców działających transgranicznie. Prowadzący będą omawiać m.in. zasady opodatkowania sprzedaży wysyłkowej (w szczególności wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów) oraz sprzedaży na odległość towarów importowanych. Uczestnicy spotkań uzyskają praktyczne wskazówki umożliwiające dostosowanie ich firm do nowych obowiązków oraz możliwości.

O PREZENTERZE

Paweł Jackowski jest doradcą podatkowym specjalizującym się w doradztwie na rzecz przedsiębiorstw prowadzących międzynarodową działalność gospodarczą. Reprezentuje również podatników przed polskimi oraz niemieckimi organami podatkowymi. Ukończył studia na wydziale ekonomiki przedsiębiorstw Uniwersytetu VIADRINA we Frankfurcie nad Odrą. Obecnie jest członkiem zarządu Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu. Wcześniej pracował w międzynarodowych firmach doradczych tzw. Wielkiej Czwórki w Niemczech, Holandii oraz Polsce. 

 

Wszelkie pytania dotyczące szkoleń prosimy kierować na adres e-mail: [email protected] lub poprzez chat na stronie.